The 16th Central European Olympiad in Informatics, Tîrgu Mureş 2009

Teams


CROATIA
Team Leader Alen Spiegl
Deputy Leader Lovro Pužar
Contestants
  1. Goran Žužic
  2. Jakša Markotic
  3. Ivan Pilat
  4. Stjepan Glavina

Czech Republic
Team Leader Petr Škoda
Deputy Leader Jan Bulánek
Contestants
  1. Petr Cermák
  2. LukᚠKripner
  3. Martin Patera
  4. Jan Polášek

Germany
Team Leader Wolfgang Pohl
Deputy Leader Martin Maas
Observer Emin Karayel
Contestants
  1. Eike Müller
  2. Czechowski Robert
  3. Max Haslbeck
  4. Oleg Yuschuk

Hungary
Team Leader Gyula Horváth
Deputy Leader László Zsakó
Contestants
  1. Attila János Dankovics
  2. András Mészáros
  3. Zsolt Turi
  4. Zsolt Ádám Wagner

Poland
Team Leader Tomasz Kulczynski
Deputy Leader Piotr Niedzwiedz
Contestants
  1. Tomasz Kociumaka
  2. Jakub Pachocki
  3. Jaroslaw Blasiok
  4. Adam Karczmarz
  5. Jakub Ocwieja (guest contestant)

Slovakia
Team Leader Gabriela Andrejková
Deputy Leader Ján Katrenic
Observer Rastislav Krivoš-Belluš
Contestants
  1. Peter Csiba
  2. Albert Herencsár
  3. TomᚠBelan
  4. Michal Bubnár

Switzerland
Team Leader Silvan Brüllmann
Deputy Leader Johannes Josi
Contestants
  1. Simon Laube
  2. Daniel Stefan Graf
  3. Timon Manfred Gehr
  4. Samuel Grütter

U.S.A
Team Leader Rob Kolstad
Deputy Leader Jacob Steinhardt
Contestants
  1. Neal Wu
  2. Travis Hance
  3. Brian Hamrick
  4. Michael Cohen

Serbia
Team Leader Slobodan Mitrovic
Deputy Leader Andreja Ilic
Contestants
  1. Boris Grubic
  2. Aleksa Stankovic
  3. Nikola Mrkšic
  4. Dusan Zdravkovic

Republic of Moldova
Team Leader Corlat Sergiu
Contestants
  1. Gutu Pavel
  2. Mogoreanu Daniel
  3. Casapu Artiom
  4. Cernov Vladimir

Romania
Team Leader Csaba Patcas
Deputy Leader Marius Stroe
Romania 1
  1. Cosmin Gheorghe
  2. Bogdan Cristian Tataroiu
  3. Marius Ioan Dragus
  4. Andrei Bogdan Pârvu
Romania 2
  1. Andrei Bogdan Antonescu
  2. Andrei Paul Puni
  3. Tiberiu Savin
  4. Florin Perticas
Romania 3
  1. Serban Andrei Stan
  2. Victor Ionescu
  3. Flaviu Pepelea
  4. Vlad Bogdan Tataranu
Tg. Mures
  1. Tamas Szabo
  2. Zalan Borsos
  3. Daniel Hasegan
  4. Barna Zajzon